Dövlət Neft Fondunun inzibati bina ilə təmin edilməsi məqsədi ilə, Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin Sərəncamı ilə Bakı şəhəri, Bülbül prospekti, 20 ünvanında «Nizami» adına kinoteatrın yerləşdiyi binanın bir hissəsi Dövlət Neft Fondunun balansına verilmişdir.
Bu inzibati sahə uzun müddət ərzində müxtəlif ictimai və kommersiya qurumları tərəfindən istismar edilərək tam yararsız vəziyyətə gətirilmişdir.
Bununla əlaqədar, binada əsaslı təmir işlərinin aparılması və mühəndis kommunikasiya sistemlərinin, o cümlədən istilik və kondisionerləndirmə sistemlərinin yaradılması və liftin yenidən qurulması nəzərdə tutulmuşdur.
Əsaslı təmir işlərinin aparılması üzrə podratçı təşkilatların seçilməsi məqsədi ilə Azərbaycan Respublikasının «Dövlət satınalmaları haqqında» Qanununa uyğun olaraq, açıq tenderin keçirilməsi barədə qərar qəbul edilmiş və tender komissiyası yaradılmışdır. Komissiyanın tərkibinə Neft Fondunun əməkdaşları ilə yanaşı, Azərbaycan Respublikasının İqtisadi İnkişaf və Mədəniyyət Nazirliklərinin, habelə Dövlət Tikinti və Arxitektura Komitəsinin nümayəndələri daxil edilmişdir. Ölkə mətbuatında müvafiq tender elanları dərc edilmişdir.
25 dekabr 2002-ci il tarixində üç lot üzrə keçirilmiş tenderə təqdim olunmuş təklif zərflərinin açılış mərasimi keçirilmişdir (tenderdə iştirak etmiş iddiaçıların siyahısı və verdikləri təkliflərin məbləğləri əlavə olunur).
Tender komissiyasının yekun protokoluna əsasən, hər üç lot üzrə ən əlverişli təkliflər vermiş «Kapitol» şirkəti tenderin qalibi hesab edilmiş və Azərbaycan Respublikasının «Dövlət Satınalmaları haqqında» Qanununa uyğun olaraq onunla müvafiq müqavilələr bağlanılmışdır.
Tenderdə iştirak etmiş iddiaçılar və onların tender təklifləri haqqında məlumat.
LotN1. Ümumtəmir-tikinti işləri
İddiaçının adı | Tender təklifinin məbləği | Tutduqları yer | |
1 | «Kapitol» şirkəti (Azərbaycan) | 1.462.131,7 | I |
2 | «Azərkəndtikinti» Səhmdar cəmiyyəti (Azərbaycan) | 1.597.193,0 | II |
3 | BŞİH-in «Bakı Tikinti və Şəhərin İnkişafı Departamenti» (Azərbaycan) | 1.690.327,0 | III |
4 | «MAQ» LTD şirkəti (Azərbaycan) | 1.750.162,0 | |
5 | «CCCo» LTD şirkəti Azərbaycan) | 1.790.679,0 | |
6 | «A+A» şirkəti (Azərbaycan) | 1.935.666,0 |
Lot-2. İstilik təchizatı, kondisionerləndirmə və ventilyasiya
1 | «A+A» şirkəti (Azərbaycan) | 375.401,0 | I* |
2 | «Kapitol» şirkəti (Azərbaycan) | 365.774,6 | II |
3 | «Bakond» şirkəti (Azərbaycan) | 464.802,0 | III |
4 | «2M Mühəndislik» şirkəti (Azərbaycan) | 601.064,9 |
* Birinci yeri tutmuş «A+A» şirkətinin müqaviləni imzalamaqdan imtinasını nəzərə alaraq, qalib ikinci yeri tutmuş «Kapitol» şirkəti hesab edilmişdir.

30 Dec 2002 11:00:00
The State Oil Fund of Azerbaijan (SOFAZ) has been provided with new administrative premises located at 20 BulBul Street, Baku. The Cabinet of Ministers of Azerbaijan made a decision to transfer the administrative block of the Nizami cinema complex to the Fund.
This administrative block has for a long period been leased to a number of commercial and non-commercial tenants and therefor requires refurbishment, including reconstruction of an elevator and the central water heating and air-conditioning systems.
In compliance with the State Procurement Law of Azerbaijan, a Tender Committee comprising representatives of SOFAZ and representatives of the Ministry for Economic Development, Ministry of Culture and the State Committee on Architecture and Construction was formed and an open tender of three lots to undertake the necessary refurbishment works was announced in November and December 2002 in the press.
Bids for all lots were opened on December 25, 2002 (see list of bidders and financial proposals below).
The Tender Committee, basing on evaluation of the bids, has awarded contracts on all three lots to Capitol, a local construction company. Capitol is a Baku-based privately owned construction company which has constructed several residential high-rise buildings and refurbished a number of administrative buildings in Baku.
Information on the tender bidders and their offers
Lot - 1. General repair - construction works
Name of the challenger
The amount of offer
(thousand manats)
Position
1Kapitol company (Azerbaijan)
1.462.131,7
I
2Azerkandtikinti JSC company
1.597.193,0
II
3BS IH (Baku Construction and The City Progressing Department)
1.690.327,0
III
4MAQ LTD company (Azerbaijan)
1.750.162,0
5CCCo LTD company (Azerbaijan)
1.790.679,0
6A+A company (Azerbaijan)
1.935.666,0
Lot - 2. Heating equipment, conditioning and installation of the ventilation system.
The name of the Challenger
A+A company (Azerbaijan)
375.401,0
I*
Kapitol company (Azerbaijan)
365.774,6
Bakond company (Azerbaijan)
464.802,0
2M Engineering Co (Azerbaijan)
601.064,9
* Because the first place A+A company did not proceed with signing the contract, the winner will be the second placed Kapitol company.