Dövlət Neft Fondunun 2002-ci il büdcəsinin icrası təsdiq edildi
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 26 dekabr 2003-cü il tarixli 52 nömrəli Sərəncamı ilə Dövlət Neft Fondunun 2002-ci il büdcəsinin icrası təsdiq edildi.
Neft Fondunun 2002-ci il büdcəsinin icrası ilə bağlı hesabat Dövlət Neft Fondu haqqında Əsasnaməyə və Neft Fondunun gəlir və xərclər proqramının (büdcəsinin) tərtibi və icrası qaydalarına uyğun olraq Müşahidə Şurasının rəyi ilə birlikdə Fondun İcraçı Direktoru tərəfindən Azərbaycan Respublikası Prezidentinə təqdim edilmişdir.
Neft Fondunun 2002-ci il büdcəsinin 294 303 milyon manat və ya 24,9 % artıq gəlirlə, xərclərinin 87 990,2 milyon manat və ya 16,8% kəsirlə icrası təsdiq edildi.

SOFAZ 2002 budget execution approved
The President of Azerbaijan approved by itsDecree No.52 dated December 26, 2003execution of 2002 Oil Fund Budget.
The report on 2002 budget execution together with the comments of the Fund Supervisory Board was submitted to the President by the Fund Executive Director according to the Budget Rules of the Fund.
Revenues of the Fund constituted AZM 1,474,499 million against budgeted AZM 1,180.196 million, i.e. executed with AZM 294.3 million or 24,9 % surplus, expenditures of the Fund were executed in the amount of AZM 434,172 million or AZM 87,990 million or 16,8% less than budgeted expenditures of AZM 522,162 million.