2006-ci il iyulun 19-da Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun Müşahidə Şurasının növbəti iclası kecirilmişdir. Azərbayçan Respublikasının Baş Naziri, Dövlət Neft Fondunun Müşahidə Şurasının Sədri cənab Artur Rasizadənin sədrliyi ilə kecirilən iclasda Fondun 2005-ci ildə fəaliyyəti haqqında illik hesabatına, maliyyə fəaliyyətinin auditinin nəticələrinə və ARDNF-nun 2005-cü il büdcəsinin icrasına baxılmışdır.
Müşahidə Şurası Neft Fondunun İcraçı Direktorunun təqdim etdiyi Fondun 2005-ci ildə fəaliyyəti haqqında illik hesabatına, Fondun 2005-ci ildə maliyyə fəaliyyəti haqqında müstəqil auditorun (Ernst ənd Yanq şirkətinin) hesabatına baxaraq onları məqbul hesab etmiş və Dövlət Neft Fondunun 2005-ci il büdcəsinin icrasını təsdiq olunmaq üçün Azərbaycan Respublikasının Prezidentinə təqdim etmək barədə qərar qəbul etmişdir.

SOFAZ Supervisory Board regular meeting was held on July 19, 2006. The meeting presided over by Mr. Artur Rasizadeh, Prime Minister and Chairman of the Supervisory Board discussed the Fund’s annual report and audited financial statements for the year 2005, as well as a report on execution of the 2005 budget of the Fund.
The Supervisory Board approved the SOFAZ Annual Report and Auditor's (Ernst & Young) Report for the year 2005 as submitted by the Executive Director of the Fund. While endorsing the Oil Fund's 2005 budget execution the Supervisory Board recommended it for the approval by President of the Republic of Azerbaijan as per the Budget Regulations of the Fund.