Samir Şərifov Neft Fondunun İcraçı Direktoru vəzifəsindən azad edilərək maliyyə naziri təyin olunmuşdur
20 Apr 2006 11:00:00
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 18 aprel 2006-cı il tarixli Sərəncamlarına uyğun olaraq Samir Rauf oğlu Şərifov Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun İcraçı Direktoru vəzifəsindən azad edilərək Azərbaycan Respublikasının maliyyə naziri təyin edilmişdir.
Cənab Şərifov ARDNF-in icraçı direktoru vəzifəsinə 2001-ci il yanvarın 3-də, Fondun Əsasnaməsi Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Fərmanı ilə təsdiq edildikdən (2000-ci il, 29 dekabr) sonra təyin olunmuşdu. Neft Fondunun yaradılması barədə Fərman 1999-cu il dekabrın 29-da Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab Heydər Əliyev tərəfindən imzalanıb.

SOFAZ Executive Director removed to be appointed as Finance Minister
Samir Sharifov was appointed as Minister of Finance of the Republic of Azerbaijan as per the Decree signed by President Ilham Aliyev on April 18, 2006. According to another Decree signed by the President on the same date, Mr. Sharifov was removed from his post of the Executive Director of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan.
Mr. Sharifov was appointed as SOFAZ Executive Director in January 3, 2001 – immediately after the Regulations of SOFAZ was approved (December 29, 2000) by late President Heydar Aliyev. SOFAZ was established by the Presidential Decree signed on December 29, 1999.