Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun (ARDNF) icraçı direktoru Şahmar Mövsümov 2007-ci il avqustun 16-da Bakıda səfərdə olan ABŞ Dövlət katibinin İqtisadi və biznes məsələlərinə dair müşaviri, İqtisadi əməkdaşlıq üzrə ABŞ-Azərbaycan hökümətlərarası komissiyasının həmsədri Deniel Sallivanın başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul etmişdir.
Görüşdə Ş.Mövsümov Dövlət Neft Fondunun fəaliyyəti, maliyyələşdirdiyi layihələr, Fondun vəsaitlərinin idarə olunması və xarici maliyyə bazarlarında yerləşdirilməsi, Mineral Ehtiyatların Hasilatı ilə Məşğul olan Sənaye Sahələrində Şəffaflıq Təşəbbüsünün (MHŞT) Azərbaycanda tətbiqi prosesində ARDNF-nin aparıcı rolu və Azərbaycanın MHŞT üzrə beynəlxalq İdarə Heyətində təmsilçiliyi barədə qonaqlara məlumat vermişdir.
D. Sallivan Dövlət Neft Fondunun "Dövlət qulluğunda şəffaflığın, hesabatlılığın və məsuliyyətin artırılması" kateqoriyası üzrə 2007-ci il üçün nüfuzlu "BMT-nin Dövlət Qulluğu Mükafatı"na layiq görülməsi münasibətilə Ş. Mövsümovu təbrik etmiş və Fondun öz fəaliyyətində şəffaflığı təmin etməsini yüksək qiymətləndirdiyini qeyd etmişdir.

16 Aug 2007 04:54:00
Shahmar Movsumov, the Executive Director of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ) received on August 16, 2007 the delegation headed by Daniel Sullivan, the US Assistant Secretary on Economic, Energy and Business Affairs and Co-chair of the US-Azerbaijan Intergovernmental Economic Partnership Commission.
Sh. Movsumov informed the guests about the Fund's activity, as well as the projects financed by the Fund and management of its assets. He briefed about SOFAZ's leading role in implementation of the Extractive Industries Transparency Initiative (EITI) and Azerbaijan's representation at the international EITI Board.
D. Sullivan extended his congratulations to SOFAZ Executive Director on the Fund's winning of the prestigious 2007 UN Public Service Award in the category of "Improving transparency, accountability and responsiveness in the Public Service" and appreciated the Fund's commitment to transparency.