Dövlət Neft Fondu informasiya siyasətini açıqlamışdır
Azərbaycan Respublikasının Dövlət Neft Fondu (ARDNF) özünün informasiya siyasətini açıqlamışdır. Fondun icraçı direktoru Şahmar Mövsümov tərəfindən 2007-ci il aprelin 20-də təsdiq edilmiş "Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun İnformasiya siyasəti" adlı sənəd "İnformasiya əldə etmək haqqında" Azərbaycan Respublikasının Qanununa uyğun olaraq, Fondun ictimaiyyətlə əlaqələrinin düzgün koordinasiya edilməsini, effektli idarə edilməsini, ictimaiyyətin Fondla bağlı informasiya ehtiyaclarının ödənməsini və Fondun şəffaf dövlət təşkilatı imicinin qorunmasını və inkişaf etdirilməsini təmin etmək məqsədi ilə hazırlanmışdır.
Sənəddə informasiya siyasətinin əsas prinsipləri, informasiya siyasətinin məqsədinə uyğun olaraq Fondun əsas vəzifələri, Fondun informasiya siyasətinə əsasən ictimaiyyəti məlumatlandırmalı olduğu məlumatların təsnifatı öz əksini tapıb.

The State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ) has publicized its Information Policy. The document that was approved on April 20, 2007 by Shahmar Movsumov, the Executive Director of SOFAZ has been developed in accordance with the Law of the Republic of Azerbaijan "About Obtaining Information" with the purpose of efficient management and proper coordination of the public relations of the Fund and meeting the demands of the public in receiving the Fund-related information and further development of the image of transparent governmental organization of the Fund.
The document provides objective of the Information Policy, SOFAZ's main tasks in accordance with the Information Policy, and information policy requirements.