Neft Fondunun Müşahidə Şurasının yeni tərkibi təsdiq olunub
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev 2007-ci il mayın 16-da Dövlət Neft Fondunun Müşahidə Şurasının yeni tərkibinin təsdiq edilməsi haqqında sərəncam imzalayıb. Sərəncama əsasən, Azərbaycan Respublikasının Baş naziri Artur Rəsizadə, Azərbaycan Respublikasının Milli Məclis sədrinin müavini Valeh Ələsgərov, Azərbaycan Respublikasının İqtisadi siyasət məsələləri üzrə Dövlət müşaviri Vahid Axundov, Azərbaycan Respublikasının maliyyə naziri Samir Şərifov, Azərbaycan Respublikasının iqtisadi inkişaf naziri Heydər Babayev, Azərbaycan Respublikasının Milli Bankının İdarə heyətinin sədri Elman Rüstəmov, Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin İqtisadi siyasət daimi komissiyasının sədr müavini Azər Əmiraslanov, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Qiymətli Kağızlar üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Gündüz Məmmədov, Azərbaycan Respublikasının Milli Elmlər Akademiyasının prezidenti Mahmud Kərimov Müşahidə Şurasının üzvləri təsdiq ediliblər.
Eyni zamanda, sərəncama uyğun olaraq, Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun Müşahidə Şurasının tərkibinin təsdiq edilməsi haqqında" Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2001-ci il 27 dekabr tarixli 855 nömrəli Sərəncamı qüvvədən düşmüş hesab edilib

Ilham Aliyev, the President of the Republic of Azerbaijan signed an Ordinance on May 16, 2007 approving the new composition of the Supervisory Board of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ). According to the Ordinance the following people were approved as the Supervisory Board members: Artur Rasizadeh, Prime Minister, Valeh Aleskerov, Vice-speaker of Milli Majlis (MM-Azerbaijan Parliament), Vahid Akhundov, State Councilor on Economic Policy, Samir Sharifov, Minister of Finance, Heydar Babayev, Economic Minister, Elman Rustamov, Chairman of the Board of the National Bank, Azer Amiraslanov, Vice-Chairman of the MM Permanent Commission on Economic Policy, Gunduz Mammadov, Chairman of the State Securities Committee under the President, Mahmud Karimov, President of the National Academy of Sciences.
The Ordinance also envisages the previous Ordinance on approval of the SOFAZ Supervisory Board signed by the President December 27, 2001 to lose its force.