Alliance Factors şirkətinin mütəxəssisləri Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunda (ARDNF) "Public Key Infrastructure" (PKI) texnologiyasına miqrasiya prosesinin ikinci mərhələsi çərçivəsində SWIFT kompleksinin modernləşdirilməsini həyata keçirmişlər.
Dövlət Neft Fondunda SWIFTNet-ə miqrasiyanın ikinci mərhələsi çərçivəsində SWIFTAlliance Entry, SWIFTAlliance Starter Set, SWIFTNet Link proqram təminatlarının 6.0 səviyyəsinə kimi yeniləşdirilməsi və mövcud PKI sertifikatlarının HSM-ə ( Hardware Security Module ) keçirilməsi üçün işlər aparılmışdır.
Bu əməliyyatlar ARDNF-nin bu və növbəti illərdə SWIFTNet-lə müvəffəqiyyətli işi üçün mühüm əhəmiyyət kəsb edir və 2008-ci ildə miqrasiya prosesinin ikinci mərhələsi çərçivəsində həyata keçiriləcək Relationship Management Application proqram təminatının maneəsiz tətbiqini təmin edəcək.
Xatırladaq ki, 2006-cı ilin iyununda Neft Fondunda "Public Key Infrastructure" texnologiyasına miqrasiya prosesinin ikinci mərhələsinə hazırlıq çərçivəsində SWIFTAlliance Starter Set proqramı tətbiq olunmuşdu.
Baş qərargahı Moskvada yerləşən Alliance Factors şirkəti SWIFT-in regionda səlahiyyətli, xidmət göstərən tərəfdaşıdır.

The specialists of Alliance Factors implemented modernization of SWIFT system at the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ) as part of the second stage of the Fund's migration into Public Key Infrastructure (PKI).
SWIFTAlliance Entry, SWIFTAlliance Starter Set, SWIFTNet Link were upgraded to 6.0 version and the existing PKI certificates transfered to Hardware Security Module within the second stage of the migration into SWIFTNet.
The operations assume great importance for SOFAZ's successful work with SWIFTNet and will help smooth use of Relationship Management Application in 2008 within second stage of the migration process.
SOFAZ applied SWIFTAlliance Starter Set program in June 2006 as part of the preparation stage of the Fund's migration into Public Key Infrastructure.