13 Jun 2007 07:18:00
2007-ci il iyunun 13-də Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun (ARDNF) Müşahidə Şurasının növbəti iclası kecirilmişdir. Azərbaycan Respublikasının Baş Naziri, Dövlət Neft Fondunun Müşahidə Şurasının Sədri cənab Artur Rasizadənin sədrliyi ilə kecirilən iclasda Fondun 2006-cı ildə fəaliyyəti haqqında illik hesabatı, maliyyə fəaliyyətinin auditinin nəticələri, ARDNF-nin 2006-cı il büdcəsinin icrası, Fondun 2007-ci il büdcəsində dəyişikliklərin edilməsi məsələlərinə baxılmışdır. Müşahidə Şurası Neft Fondunun icraçı direktorunun təqdim etdiyi Fondun 2006-cı ildə fəaliyyəti haqqında illik hesabatına, Fondun 2006-cı ildə maliyyə fəaliyyəti haqqında müstəqil auditorun (Ernst ənd Yanq şirkətinin) hesabatına baxaraq onları məqbul hesab etmiş və Fondun 2006-cı il büdcəsinin icrası layihəsini təsdiq olunmaq üçün Azərbaycan Respublikası Prezidentinə təqdim etmək barədə qərar qəbul etmişdir.
Müşahidə Şurası təqdim olunmuş Fondun 2007-ci il büdcəsinə dəyişiklikləri məqbul hesab etmiş və həmin dəyişikliklərin təsdiq olunmaq üçün Azərbaycan Respublikası Prezidentinə təqdim olunmasını qərara almışdır.
İclasda, Neft Fondunun icraçı direktorunun təqdimatına uyğun olaraq Fondun uçot siyasətində və mühasibat uçotu qaydalarında dəyişikliklərə dair qərar qəbul edilmişdir.

13 Jun 2007 07:18:00
A routine meeting of the Supervisory Board of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ) was held on June 13, 2007. The meeting presided over by Mr. Artur Rasizadeh, Prime Minister and Chairman of the Supervisory Board discussed the Fund's annual report and audited financial statements for the year 2006, a report on execution of the 2006 budget, as well as the amendments to be made to the 2007 budget of the Fund.
The Supervisory Board approved the SOFAZ annual report and Auditor's (Ernst & Young) Report for the year 2006 as submitted by the Executive Director of the Fund. While endorsing the Oil Fund's 2006 budget execution and amendments to the Fund's 2007 budget the Supervisory Board recommended both documents for the approval by the President of the Republic of Azerbaijan.
The Fund's accounting policy and guidelines were amended at the meeting as per the presentation of SOFAZ Executive Director.