Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 28 iyun 2007-ci il tarixli Fərmanı ilə Dövlət Neft Fondunun 2007-ci il üçün büdcəsinə dəyişikliklər edilmişdir.
Bu dəyişikliklərə uyğun olaraq, Dövlət Neft Fondunun 2007-ci il büdcəsinə "Bakı-Tbilisi-Qars yeni dəmir yolu" layihəsinin maliyyələşdirilməsi ilə bağlı 50 000,0 min manat məbləğində və Azəri, Çıraq yataqlarının və Günəşli yatağının dərinlikdə yerləşən hissəsinin birgə işlənməsi üzrə layihədə Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkətinin iştirak payı ilə bağlı bəzi məsələlərin tənzimlənməsilə əlaqədar 88 500,0 min manat xərc maddəsi əlavə edilmiş, eləcə də xərclərin məbləğinin cəmi 977 066,9 min manatdan 1 115 566,9 min manata qədər artırılmışdır.

The 2007 budget of the State Oil Fund of Azerbaijan (SOFAZ) was amended by the Decree of the President of Azerbaijan of June 28, 2007.
As per the amendments, the Fund's 2007 budget is to include an additional expenditure items of AZN 50 000,0 related to financing Baku-Tbilisi-Kars railway and AZN 88 500,0 related to regulating some issues on the State Oil Company's share in the projects on joint using Azeri, Chirag and Guneshli oilfields. The amount of expenditures of the Fund are increased to AZN 1 115 566, 9 instead of the previous AZN 977 066, 9.