Dövlət Neft Fondu Thomson Financial Limited ilə Portfel İdarə Etmə / Portfel Mühasibat Sistemi üzrə müqavilə imzalamışdır
29 Jun 2007 09:42:00
Azərbaycan Respublikasının Dövlət Neft Fondu (ARDNF) Portfel İdarə Etmə / Portfel Mühasibat Sistemi proqram təminatı üzrə "Dövlət satınalmaları haqqında" Azərbaycan Respublikası Qanununun tələblərinə əsasən keçirilmiş açıq tenderin qalibi Thomson Financial Limited ilə 2007-ci il iyunun 22-də müqavilə imzalayıb.
Portfel İdarə Etmə / Portfel Mühasibat Sistemi üzrə müqavilənin dəyəri 692,927 ABŞ dolları təşkil edir. Sistem üzrə proqram təminatının tətbiqinin 6 ay ərzində başa çatdırılması nəzərdə tutulur.
Thomson Financial Limited maliyyə təşkilatlarına investisiyaların idarə olunması və bank xəzinədarlığı üzrə proqram təminatı və texnoloji xidmət göstərən, beynəlxalq nüfuzlu şirkətdir.

On 22nd of June The State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan signed agreement with Thomson Financial Limited, the winner of open tenders for provision of IT solution for Portfolio Management/Portfolio Accounting System, which were held in strict conformance with the Law of Azerbaijan Republic on Public Procurement.
The cost of the Portfolio Management/Portfolio Accounting agreement is USD 692,927. The implementation of the system is expected to be completed in 6 month.
Thomson Financial Limited is one of the leading global providers of investment management, bank treasury software products and technology solutions to the worldwide financial community.