Neft Fondunun icraçı direktoru Kamboca hökumətinin nümayəndə heyətini qəbul etmişdir
Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun (ARDNF) icraçı direktoru Şahmar Mövsümov 2008-ci il fevralın 11-də Kamboca Krallığının İqtisadiyyat və Maliyyə Nazirliyinin Baş Katibi Hanq Çuon Naronun başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul etmişdir.
Görüşdə Ş. Mövsümov Dövlət Neft Fondunun fəaliyyəti, maliyyələşdirdiyi layihələr, Fondun vəsaitlərinin idarə olunması və xarici maliyyə bazarlarında yerləşdirilməsi, Mineral Ehtiyatların Hasilatı ilə Məşğul olan Sənaye Sahələrində Şəffaflıq Təşəbbüsünün (MHŞT) Azərbaycanda tətbiqi prosesində ARDNF-nin aparıcı rolu, Azərbaycanın MHŞT üzrə beynəlxalq İdarə Heyətində təmsilçiliyi və Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Baş Assambleyasına təqdim olunmaq üçün Azərbaycan hökuməti tərəfindən irəli sürülmüş, Şəffaflıq Təşəbbüsünü dəstəkləyən Qətnamə layihəsi barədə qonaqlara məlumat vermiş və onların suallarını cavablandırmışdır.
Cənab H.Ç. Naron Dövlət Neft Fondunun nüfuzlu "BMT-nin Dövlət Qulluğu Mükafatı"na layiq görülməsi və ABŞ-ın Peterson Beynəlxalq İqtisadiyyat İnstitutu tərəfindən tərtib olunmuş 28 ölkənin 32 maliyyə qurumu arasında vəsaitlərin idarə olunması və şəffaflığın təmin edilməsi göstəricilərinə görə reytinq cədvəlində 7-ci yeri tutması münasibətilə Ş. Mövsümovu təbrik etmiş və Fondun əldə etdiyi nailiyyətləri yüksək qiymətləndirdiyini qeyd etmişdir.

Shahmar Movsumov, the Executive Director of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ) received on February 11, 2008 the delegation of Royal Cambodia Government headed by Dr. Hang Chuon Naron, Secretary General, Ministry of Economy and Finance.
Sh. Movsumov briefed about the Fund's activity, as well as the projects financed by the Fund and management of its assets. He talked about SOFAZ's leading role in implementation of the Extractive Industries Transparency Initiative (EITI), Azerbaijan's representation at the international EITI Board and the Resolution drafted by the government of Azerbaijan for submission to the UN General Assembly and answered the questions of the guests.
Dr. H.Ch. Naron extended his congratulations to SOFAZ Executive Director on the Fund's winning of the prestigious 2007 UN Public Service Award and taking the 7th place on the scoreboard for the 32 sovereign wealth funds of 28 countries developed by Peterson Institute for International Economics. He appreciated the Fund's achievements.