"UGE-LANCER PTE.LTD" şirkəti Azərbaycanda Şəffaflıq Təşəbbüsünün tətbiqinə dair Memoranduma qoşuldu
21 yanvar 2013-cü il tarixində Azərbaycanda yeni fəaliyyət göstərən “UGE-LANCER PTE. LTD” şirkəti Mineral Ehtiyatların Hasilatı ilə Məşğul olan Sənaye Sahələrində Şəffaflıq Təşəbbüsünün (MHŞT) Azərbaycanda tətbiqinə dair Qarşılıqlı Anlaşma Memorandumuna qoşulması barədə aktı imzalamışdır. "Qoşulma Aktı"nı imzalamaqla “UGE-LANCER PTE. LTD” şirkəti Memoranduma qoşulmuş digər şirkətlər kimi MHŞT üzrə on yeddinci hesabatda 2012-ci il üzrə Azərbaycan Respublikası hökumətinə ödənişləri barədə məlumat verəcəkdir.
2004-cü il noyabrın 24-də 21 yerli və xarici hasilat sənayesi şirkətləri, o cümlədən Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkəti, BP Azərbaycan, Exxon, Statoil, Total, Lukoil, Chevron, Shell, Devon Enerji kimi böyük şirkətlər tərəfindən Memorandum imzalanmışdır. Sonradan digər yerli və xarici hasilat sənayesi şirkətləri həmin Memoranduma qoşulmuş və beləliklə, MHŞT-nin Azərbaycanda tətbiqinə dair Memorandumu imzalamış şirkətlərin sayı 32-yə çatmışdır.

UGE-LANCER PTE.LTD became 32th extractive sector company that joined Memorandum of Understanding on implementation of the Extractive Industries Transparency Initiative in Azerbaijan by signing the Instrument of Accession to MOU on January 21, 2012. UGE-LANCER PTE.LTD will submit the 2012 EITI report on payments to the government of Azerbaijan (17th EITI report).
The National Committee on EITI, 21 foreign and local extractive industry companies (The State Oil Company of the Republic of Azerbaijan, BP, EXXON, STATOİL, Total, Lukoil, Chevron, Shell, Devon Energy etc.) and non-governmental organizations signed MOU on November 24, 2004. Other local and foreign extractive industries companies joined MOU later. Thus, 32 companies are parties to MOU.