2015-ci ilaprel ayının 29-da Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun (ARDNF) İcraçı direktoru Şahmar Mövsümov ilə Avropa Şurası Nazirlər Komitəsinin sədri, Belçika Krallığı Baş nazirinin müavini, xarici işlər, xarici ticarət və inkişafa yardım naziri, Didier Reindersin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti arasında görüş keçirilmişdir.
Ş. Mövsümov Dövlət Neft Fondunun fəaliyyəti, Fondun vəsaitlərinin idarə edilməsi, investisiya fəaliyyəti, Neft Fondu tərəfindən maliyyələşdirilən layihələr barədə qonaqlara ətraflı məlumat vermişdir. Görüş zamanı tərəflər həmçinin Azərbaycan Respublikası və Belçika Krallığı arasında sərmayə qoyuluşları və digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparmışlar.

29 Apr 2015 11:48:59
Shahmar Movsumov, the Executive Director of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ) met with a Belgian delegation led by Deputy Prime Minister, Minister of Foreign Affairs, Foreign Trade and Development Cooperation of the Kingdom of Belgium, Chairman of the Committee of Ministers of the Council of Europe, Didier Reynders on April 29, 2015.
Mr. Movsumov briefed the guests on the Fund's activity, management of its assets, investments, major projects financed by the Fund. The sides exchanged views on investments between Azerbaijan and Kingdom of Belgium and other issues were discussed during the meetings.