30 Sep 2015 17:23:56
2015-ci il sentyabr ayının 29-30-da İtaliyanın Milan şəhərində Suveren Fondların Beynəlxalq Forumunun (SFBF) 7-ci iclası keçirilmişdir. Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun (ARDNF) İcraçı direktoru Şahmar Mövsumovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti iclasda iştirak etmişdir.
İclas zamanı SFBF üzvləri 2014-cü ildə Dohada keçirilmiş görüşdə müəyyən edilmiş öhdəliklər barəsində fikir mübadiləsi etmiş, investisiya və risklərin idarə edilməsi, daxili idarəçilik məsələləri ətrafında təcrübə mübadiləsi aparmışlar. Bundan əlavə SFBF-nin yeni İdarə heyətinə yeni üzvlər seçilmiş (“Abu Dhabi Investment Authority”, “Qatar Investment Authority”, “GIC Private Limited” və “China Investment Corporation”) və 9-cu iclasın 2017-ci ildə Samruk-Kaznya ASC təfərindən Qazaxıstanda təşkil ediləcəyi elan edilmişdir. 2016-cı ildə baş tutacaq iclas Yeni Zelandiyanın suveren fondu tərəfindən Aukland şəhərində təşkil ediləcəkdir.

SOFAZ Executive Director takes part at the seventh meeting of the International Forum of Sovereign Wealth Funds
30 Sep 2015 17:23:56
Executive directof of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan Shahmar Movsumov participated at the seventh meeting of the International Forum of Sovereign Wealth Funds (IFSWF), held on September 29-30, 2015, in Milan, Italy.
IFSWF advanced on its commitments made in Doha in 2014 by discussing the knowledge sharing among IFSWF members, investment and risk management practices, as well as making progress on its internal governance issues. Forum selected its new Board members (Abu Dhabi Investment Authority, Qatar Investment Authority, GIC Private Limited and China Investment Corporation) and also announced that 9th annual meeting in 2017 will be hosted by JSC Samruk-Kazyna in Kazakhsan. The event in 2016 will be hosted by the New Zealand Superannuation Fund in Auckland.