Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondu 2016, 2017, 2018-ci illər üzrə maliyyə fəaliyyətinin auditini keçirmək məqsədi ilə Azərbaycan Respublikasının dövlət satınalmaları haqqında qanunvericiliyinə uyğun olaraq xidmət təkliflərinin cəlb olunması prosedurunu keçirmişdir.
Xidmət təklifləri sorğusuna əsasən Azərbaycan Respublikasında fəaliyyət göstərən nüfuzlu beynəlxalq auditor təşkilatları tərəfindən təqdim olunmuş təkliflərin qiymətləndirilməsi nəticəsində, ən münasib təklif vermiş "Price Waterhouse Coopers" şirkəti müsabiqənin qalibi müəyyən edilmiş və Azərbaycan Respublikasının Dövlət Neft Fondu haqqında Əsasnaməyə uyğun olaraq, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti tərəfindən Fondun 2016, 2017, 2018-ci illər üzrə maliyyə fəaliyyətinin auditini keçirmək üçün auditor təyin edilmişdir.

State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan held a competitive bidding procedure aimed at selection of an audit company for auditing its financial statements for 2016-2018. Leading international audit companies represented in Azerbaijan were invited to participate in the bidding, which was organized in compliance with the procurement laws.
After the evaluation of the proposals presented by the bidding audit companies, pursuant to the Statutory Regulations of the State Oil Fund, Price Waterhouse Coopers was appointed as the auditor of the Fund's financial statements for 2016, 2017, 2018 by the President of the Republic of Azerbaijan.