2016-cı il dekabr ayının 29-da Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun (ARDNF) Müşahidə Şurasının növbəti iclası keçirilmişdir. Azərbaycan Respublikasının Baş naziri, Dövlət Neft Fondunun Müşahidə Şurasının Sədri cənab Artur Rasi-zadənin sədrliyi ilə keçirilən iclasda Dövlət Neft Fondunun 2017-ci il üçün büdcə layihəsi müzakirə olunmuşdur.
Müşahidə Şurası tərəfindən Dövlət Neft Fondunun 2017-ci il üçün büdcə layihəsinə, o cümlədən Neft Fondunun idarə edilməsi ilə bağlı xərclərə dair Fondun İcraçı direktoru tərəfindən təqdim edilmiş məlumatlara baxılaraq, büdcə layihəsi, o cümlədən Neft Fondunun vəsaitinin istifadə edilməsinin əsas istiqamətləri (investisiya siyasəti daxil olmaqla) və Neft Fondunun idarə edilməsi ilə bağlı illik xərclər smetasının layihələri məqbul hesab edilərək təsdiq olunmaq üçün Azərbaycan Respublikasının Prezidentinə təqdim olunması tövsiyə edilmişdir.
İclasda eyni zamanda Fondun İcraçı direktoru tərəfindən “Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun valyuta vəsaitinin saxlanılması, yerləşdirilməsi və idarə edilməsi haqqında Qaydalar”a və “Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun illik gəlir və xərclər proqramının (büdcəsinin) tərtibi və icrası Qaydaları”ına dəyişikliklər edilməsi haqqında təqdim edilmiş məlumatlara baxılaraq təklif olunan dəyişikliklər məqbul hesab edilmiş və təsdiq olunması üçün Azərbaycan Respublikası Prezidentinə təqdim olunmasına qərar verilmişdir.

29 Dec 2016 15:44:00
A meeting of the Supervisory Board of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ) was held on December 29, 2016. The meeting chaired by Mr. Artur Rasi-zadeh, Prime Minister of Azerbaijan and Chairman of the Supervisory Board discussed the SOFAZ’s draft budget for 2017.
The Supervisory Board recommended the Fund's 2017 draft budget, including the major directions of its investment policy, and its draft annual operating expenditures for the approval by the President of the Republic of Azerbaijan.
Board members had also discussed amendments to the “Rules on management of foreign currency assets of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan” and “Rules on the preparation and execution of the annual program of revenues and expenditures (budget) of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan” proposed by the Executive Director of the Fund and recommended the amendments for the approval by the President of the Republic of Azerbaijan.