Dövlət Neft Fondunun Müşahidə Şurasının iclası keçirilib
2017-ci il aprel ayının 21-də Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun Müşahidə Şurasının iclası keçirilib. Azərbaycan Respublikasının Baş naziri, Dövlət Neft Fondunun Müşahidə Şurasının Sədri cənab Artur Rasi-zadənin sədrliyi ilə keçirilən iclasda Dövlət Neft Fondunun 2016-cı il üzrə maliyyə fəaliyyəti haqqında illik hesabat, maliyyə fəaliyyətinin auditinin nəticələri, ARDNF-nin 2016-cı il büdcəsinin icrası ilə bağlı məsələlərə baxılıb.
Müşahidə Şurası ARDNF-nin İcraçı direktorunun təqdim etdiyi Fondun 2016-cı ildə fəaliyyəti haqqında illik hesabatı, 2016-cı ildə maliyyə fəaliyyəti haqqında müstəqil auditorun (“Praysvoterhauskupers Audit Azərbaycan” MMC) hesabatını məqbul hesab edib və ARDNF-nin 2016-cı il üzrə büdcəsinin icrası layihəsini təsdiq olunmaq üçün Azərbaycan Respublikasının Prezidentinə təqdim olunması barədə qərar qəbul edib.

21 Apr 2017 15:26:00
A meeting of the Supervisory Board of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ) was held on April 21, 2017. The meeting chaired by Mr. Artur Rasi-zadeh, Prime Minister of Azerbaijan and Chair of the Supervisory Board discussed the Fund's annual report and audited financial statements for the year of 2016 and a report on execution of the 2016 budget.
The Supervisory Board approved SOFAZ's 2016 annual report and Auditor's (PricewaterhouseCoopers) Report as submitted by the Executive Director of the Fund. While endorsing the Oil Fund's 2016 budget execution project the Supervisory Board recommended this document for the approval by the President of the Republic of Azerbaijan.