2022-ci il 14 sentyabr tarixində Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun (ARDNF) İcraçı direktoru İsrafil Məmmədov ilə Asiya İnkişaf Bankının (AİB) Vitse-Prezidenti Cənab Şiksin Çenin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti arasında görüş keçirilib.
Görüş zamanı İsrafil Məmmədov qonaqlara Fondun investisiya siyasəti, investisiya portfelinin başlıca istiqamətləri , Fondun vəsaiti hesabına maliyyələşdirilən layihələr, ölkədə makro-iqtisadi sabitliyin təmin olunmasında Fondun rolu, Azərbaycan Respublikasının 2022-2026-cı illəri əhatə edən Sosial-iqtisadi İnkişaf Strategiyasının əsas hədəfləri barədə AİB-in nümayəndə heyətinə geniş məlumat verərək, AiB-nin Azərbaycanda həyata keçirdiyi təşəbbüsləri yüksək qiymətləndirib.
Asiya İnkişaf Bankının Vitse-Prezidenti Cənab Şiksin Çen Azərbaycana gəlişindən məmnunluq duyduğunu bildirərək, AİB ilə Azərbaycan arasında gələcəkdə Dayanıqlı İnkişaf sahəsində əməkdaşlığın daha da inkişaf edəcəyinə ümid etdiyini bildirib.

Vice-President of Asian Development Bank, Mr. Shixin Chen and the delegation from ADB met with SOFAZ CEO Israfil Mammadov on September 14th, during their extended visit to Azerbaijan.
Over the meeting, AIB delegation was provided with an overview on the role of the Fund in ensuring macroeconomic stability in the country, in funding regional projects and introduced to SOFAZ’s investment policy and the main directions of its investment portfolio. Stressing the main goals of Azerbaijan's 2022-2026 Socio-Economic Development Strategy, SOFAZ CEO Mr. Israfil Mammadov praised the impact of projects initiated by ADB.
The Vice-President of the Asian Development Bank, Mr. Shixin Chen, expressed his satisfaction with his extended visit to Azerbaijan and mentioned the importance of further enhancement of collaboration between ADB and Azerbaijan on sustainable development action.