ARDNF-nin universitetlərlə iş birliyi çərçivəsində 28 fevral tarixində ADA Universitetində “Dəyişən dünyada sərvətin səfərbər edilməsi” başlığı ilə infosessiya təşkil olunub.
Fond əməkdaşları, Risklərin idarəedilməsi departamentinin Modelləşdi̇rmə və gəli̇rli̇li̇yi̇n ölçülməsi̇ şöbəsi̇nin müdiri Toğrul Rəhimbəyli, İnvestisiya departamentinin Sabi̇t gəli̇rli̇ qi̇ymətli̇ kağızlar və pul bazarları şöbəsi̇nin müdiri İqrar İsgəndərov, İnvestisiya departamentinin Daşınmaz əmlak şöbəsinin treyderi Günel Musayeva və Risklərin idarəedilməsi departamentinin Alternati̇v investi̇si̇yalar üzrə ri̇skləri̇n idarə edi̇lməsi̇ şöbəsi̇nin aparıcı təhlilçisi Aqil Ömərovun iştirakı ilə panel formatında baş tutan ilk sessiyada tələbələrə Fondun investisiya fəaliyyəti, Suveren Sərvət Fondları və maliyyə bazarlarında olan cari vəziyyətlə bağlı məlumat verilib.
Müzakirələr zamanı həmçinin, ARDNF-nin həmtəşkilatçılığı ilə Suveren Sərvət Fondlarının Beynəlxalq Forumunun 2022-ci ilin 14-17 noyabr tarixlərində Bakıda keçirilən 14-cü illik iclasına və bu çərçivədə “Dəyişiklik naminə sərvətin səfərbər edilməsi – Bakı çıxarışları” başlığı ilə hazırlanmış tədbirin icmal hesabatına da yer verilib.
Tədbirin ikinci sessiyasında isə İnsan resursları departamentinin aparıcı mütəxəssisi Fuad Mirzəyevin təqdimatında Fondun işə qəbul prosesləri, qlobal trendlər və qarşıdan gələn “Təhlilçi Məzun 2023 “ təcrübə proqramı barədə tələbələrə ətraflı məlumat verilib.
Tədbirdə iştirak edən ARDNF-nin İcraçı direktorunun müşaviri Bəhruz Bəhramov öz çıxışında Fondun tələbələrlə işə böyük diqqət ayırdığını vurğulayıb və onlara öz tövsiyyələrini bildirib.

SOFAZ Team held the infosession at ADA University
Within the framework of SOFAZ’s cooperation with the universities, the infosession under the title of "Mobilising Capital in a World of Change" was organized at ADA University on February 28th.
In the first session held in panel discussion format with the participation of Gunel Musayeva, Trader of Real Estate Division of Investment department, Igrar Isgendarov, Head of Fixed İncome and Money Markets Division of Investment department, Togrul Rahimbayli, Head of Quantitative Solutions Division of Risk Management Department and Agil Omarov, Lead analyst of Alternative Investments Risk Management Division of Risk Management Department, the students were informed about the SOFAZ investment activities, Sovereign Wealth Funds and the current situation in the financial markets.
During the discussions, the IFSWF 14th Annual Meeting hosted by SOFAZ, held in Baku on November 14-17, 2022 and the summary report of the event entitled “Mobilising Capital in a World of Change: Baku Lessons” were also discussed.
In the second session of the event, Fuad Mirzayev, the leading specialist of the Human Resources Department, provided the detailed information about the Fund's recruitment processes, global trends and the upcoming “Graduate Analyst 2023" internship program.
Bahruz Bahramov, Advisor to the Executive Director of SOFAZ also participated in the event. In his speech he emphasized the importance of work with the students for SOFAZ and shared his recommendations with the audience.