LSE Azərbaycan Konfransı 2023 çərçivəsində ARDNF paneli
London İqtisadiyyat və Siyasi Elmlər Məktəbinin Azərbaycan Tələbə Cəmiyyəti ilə London Universitet Kolleci, London Kral Kolleci və London Kraliça Meri Universitetlərinin Azərbaycan Cəmiyyətlərinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən LSE Azərbaycan Konfransı 2023 çərçivəsində ARDNF paneli baş tutub.
17-19 mart tarixlərində keçiriləcək tədbirin ilk günündə Birləşmiş Krallıqda təhsil almış ARDNF əməkdaşları tələbələrlə öz təcrübələrini və tövsiyyələrini bölüşüb, Fondun işə qəbul prosesləri və iş imkanları barədə ətraflı məlumat veriblər.
Qeyd edək ki, tədbirin keçirilməsində əsas məqsəd Birləşmiş Krallıqda fəaliyyət göstərən azərbaycanlı peşəkarlarla, burda təhsil alan azərbaycanlı tələbələri bir araya gətirərək onlar arasında qarşılıqlı əlaqələrin gücləndirilməsi və akademik həyatdan peşəkar iş həyatına keçidlə bağlı tələbələrin maarifləndirilməsidir.
Tədbirin ilk günü Birləşmiş Krallıqda təhsil alan azərbaycanlı tələbələrlə Azərbaycanda karyerasını davam etdirən peşəkarlar arasında fikir mübadiləsinə həsr olunub.

SOFAZ panel within the framework of LSE Azerbaijan Conference 2023
Within the framework of LSE Azerbaijan Conference 2023 hosted by the London School of Economics and Political Science (LSE) SU Azerbaijan Society in collaboration with Azerbaijan Societies of University College London (UCL), King’s College London (KCL), and Queen Mary University of London (QMUL) the SOFAZ panel was held.
On the first day of the event which will be held on March 17-19, SOFAZ employees studied in the UK shared their experience and recommendations with students, and provided detailed information about the Fund's recruitment processes and job opportunities.
The main aim of the conference is to boost a networking community between Azerbaijani professionals and Azerbaijani students in the United Kingdom, focusing on easing the hurdle of transition from academic life to work life.
The event dedicated its first day to promote networking between Azerbaijani students in the United Kingdom and the Azerbaijani professionals who currently hold their employment in Azerbaijan.