20 noyabr tarixində Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunda (ARDNF) Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümünə həsr olunmuş tədbirlər planı çərçivəsində tələbələr arasında keçirilən “Uğurlu Səhm” (“Stock Pitch”) müsabiqəsinin yarımfinal mərhələsi baş tutub.
Müsabiqədə iştirak üçün müraciət edən, ümumilikdə 28 universiteti təmsil edən 63 komandadan yalnız 33-ü ilkin dəyərləndirilmədən sonra növbəti mərhələyə seçilib. Bu komandalardan səhmin seçimi və təhlili ilə bağlı verilən tapşırıqları daha düzgün yerinə yetirmiş aşağıdakı 8 komanda yarımfinal mərhələsinə vəsiqə qazanıb: “Birja Turtles”, “Cash me if you can”, “Team 7”, “ESG”, “Finance Bros”, “The Hunting Elephants” (Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti Universiteti); “Team Markowitz”(ADA Universiteti); “The Rolling Stonks”( Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti Universiteti, Bakı Biznes Universiteti).
Yarımfinal mərhələsində mübarizə aparan komandaların təqdimatları, investisiya seçimi və təhlili bacarıqları münsiflər heyəti tərəfindən dəyərləndirilib və bütün tələblərə cavab verən 4 komanda ("Birja Turtles”, “Cash me if you can”, “Team Markowitz”, “Team 7”) noyabr ayının 23-də ARDNF-nin inzibati binasında baş tutacaq final mərhələsində iştirak etmək hüququ əldə edib.
Qeyd edək ki, müsabiqədə qalib gələn komandalar pul mükafatı (I yer - 7000 AZN, II yer – 5000 AZN, III yer - 3000 AZN) ilə yanaşı, Dövlət Neft Fondunun müvafiq departamentində 1 aylıq təcrübə keçmək imkanı da əldə edəcəklər.

The semi-final of the "Stock Pitch" competition took place at SOFAZ
On November 20th, as part of the plan of events dedicated the 100th anniversary of the birth of National Leader Heydar Aliyev, the semi-final stage of the "Stock Pitch" competition, initiated by SOFAZ for the students was held.
Out of the 63 teams representing 28 universities that applied for participation, only 33 were selected for the next stage following the initial evaluation. Among these, the following 8 teams, which more accurately executed the tasks related to stock selection and analysis, qualified for the semi-final stage: "Birja Turtles", "Cash me if you can", "Team 7", "ESG", "Finance Bros", "The Hunting Elephants" (Azerbaijan State University of Economics); "Team Markowitz" (ADA University); "The Rolling Stonks" (Azerbaijan State University of Economics, Baku Business University).
The presentation, investment selection and analysis skills of the competing teams at the semi-final stage were evaluated by the jury, and 4 teams that fulfilled all the requirements ("Birja Turtles", "Cash me if you can", "Team Markowitz", "Team 7") qualified for the final stage, scheduled to take place in the administrative building of SOFAZ on November 23rd.
It is noteworthy that the winning teams of the competition will receive a cash prize (1st place - 7000 AZN, 2nd place - 5000 AZN, 3rd place - 3000 AZN) and the opportunity to do a 1-month internship at the relevant department of the State Oil Fund.