Dövlət Neft Fondunda “Yay Təcrübə Proqramı 2025”in bağlanış mərasimi keçirilib
Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun (ARDNF) təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən növbəti “Yay Təcrübə Proqramı” başa çatıb.
İyun-iyul ayları ərzində proqram iştirakçıları ARDNF-nin İnvestisiya, İnvestisiyalarda əməliyyatlar, Risklərin idarəedilməsi, İnsan resursları, Mühasibat uçotu, Hüquq, İnformasiya sistemləri və rəqəmsal əməliyyatlar, həmçinin İnformasiya təhlükəsizliyi və kibertəhlükəsizliyin idarəedilməsi kimi müxtəlif struktur bölmələrində real iş mühitində mentorların dəstəyi ilə birlikdə əyani tapşırıqlar üzərində işləməklə müvafiq sahələrdə praktiki bilik və vərdişlərə yiyələnib, ARDNF-nin əsas fəaliyyət istiqamətləri və iş prinsipləri ilə daha yaxından tanış olmaq imkanı əldə ediblər. Təcrübə müddətində tələbələrin peşəkar və fərdi inkişafını dəstəkləmək məqsədilə ARDNF əməkdaşları tərəfindən müxtəlif mövzularda daxili təlimlər təşkil olunub.
Təcrübə proqramının yekununa həsr olunan bağlanış mərasimində iştirakçıları salamlayan İnsan resursları departamentinin baş mütəxəssisi Sayad Ələsgərova proqramın bu ilki göstəriciləri barədə məlumat verib. Tədbirdə əvvəlcə “Yay Təcrübə Proqramı 2025”i əks etdirən videoçarx nümayiş olunub. Daha sonra Strateji layihələr departamentinin direktoru Əli Sultanlı Fondun gənclərin peşəkar inkişafına verdiyi dəstək və proqramın yaratdığı imkanları vurğulayıb, həmçinin öz karyera təcrübəsi və şəxsi inkişafla bağlı tövsiyələrini bölüşüb.
İştirakçılar proqram çərçivəsində əldə etdikləri bilik, bacarıq və praktiki təcrübə barədə fikirlərini bölüşərək ARDNF-də keçdikləri təcrübə müddətinə dair təqdimatla çıxış ediblər.
Mərasim çərçivəsində keçirilən panel müzakirəsində Risklərin idarəedilməsi departamentinin baş təhlilçisi Nurlan Əhmədov, aparıcı təhlilçisi Cavid Seyfullalı, İnvestisiya departamentinin baş təhlilçisi Sura Ağazadə və treyder Əsgər Quluzadə iştirak ediblər. Panelistlər şəxsi peşəkar təcrübələrindən nümunələr təqdim edərək fəaliyyət istiqamətləri, ARDNF-dəki iş mühiti, karyera inkişafı imkanları və bu sahədə uğurlu olmaq üçün zəruri bacarıqlar barədə danışıblar.

12 Aug 2025 11:04:00
The State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ) has successfully concluded its Summer Internship Program 2025 with a formal closing ceremony.
Held throughout June and July, the program offered a comprehensive learning experience that combined practical assignments with theoretical insights. Under the guidance of dedicated mentors from SOFAZ’s Investments, Investment Operations, Risk Management, Human Resources, Accounting, Legal, Information Systems and Digital Operations, and Information Security divisions, participants gained hands-on experience while deepening their understanding of SOFAZ’s core functions and operational principles.
To further support professional growth, SOFAZ staff delivered a series of internal training sessions covering diverse topics, aimed at enhancing participants’ knowledge base and fostering personal development.
Opening the ceremony, Sayad Alasgarova, Senior Specialist of the Human Resources Department, welcomed the participants and provided an overview of this year’s program outcomes. A video presentation highlighting the key moments of the Summer Internship Program 2025 was then showcased. Ali Sultanli, Director of the Strategic Projects Department, emphasized SOFAZ’s commitment to supporting the professional development of young talents, spoke about the opportunities the program offers, and shared career and personal growth insights from his own professional journey.
Interns presented their reflections on the skills, knowledge, and practical experience gained during the program, summarizing their contributions through individual presentations.
The event also featured a panel discussion that brought together Nurlan Ahmadov, Senior Analyst, and Javid Seyfullali, Lead Analyst, from the Risk Management Department; Sura Aghazade, Senior Analyst, and Asgar Quluzade from Investment Department. Drawing on their experience, the panelists detailed their areas of responsibility and provided practical advice on career development, highlighting the competencies essential for success.