ARDNF-nin İcraçı direktoru “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri ilə görüşüb
Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun İcraçı direktoru İsrafil Məmmədov Mentorluq proqramı çərçivəsində dördüncü “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri Sənan Mustafayev və Toğrul Yaqublu ilə görüş keçirib.
Görüş zamanı Dövlət Neft Fondunun əsas fəaliyyət istiqamətləri, neft və qaz gəlirlərinin uzunmüddətli və məsuliyyətli idarə olunması prinsipləri, gələcək nəsillər üçün maliyyə ehtiyatlarının qorunmasına yönəlmiş investisiya siyasəti, portfelin diversifikasiyası və risklərin idarə olunmasına dair yanaşmalar barədə qaliblərə ətraflı məlumat verilib. Bununla yanaşı, institusional idarəetmənin gücləndirilməsi, şəffaflığın təmin edilməsi və beynəlxalq təcrübələrin tətbiqi istiqamətində Fond tərəfindən həyata keçirilən tədbirlər diqqətə çatdırılıb.
Görüş çərçivəsində, həmçinin iştirakçıların fərdi inkişaf planları, müasir əmək bazarının tələbləri, eləcə də liderlik və peşəkar kompetensiyaların formalaşdırılması mövzularında fikir mübadiləsi aparılıb.

Israfil Mammadov, the CEO of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan, held a meeting with the winners of the fourth ‘’Yüksəliş” competition, Sanan Mustafayev and Toghrul Yagublu , as part of the Mentorship Program.
During the meeting, detailed information was provided on the State Oil Fund’s key areas of activity, the principles governing the long-term and responsible management of oil and gas revenues, and the investment policy aimed at preserving financial resources for future generations. Discussions also covered portfolio diversification, risk management approaches, as well as the measures implemented by the Fund to strengthen institutional governance, ensure transparency, and apply international best practices.
In addition, an exchange of views took place on the participants’ individual development plans, the requirements of the modern labour market, and the development of leadership and professional competencies.