Azərbaycan Respublikasının Dövlət Neft Fondu, “Dövlət satınalmaları haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun 48-ci maddəsinə uyğun olaraq Bakı şəhəri, Nizami rayonu, 6-cı Köndələn küçəsi 2 ünvanında yeni inzibati binasının tikintisi işlərinin satın alınması məqsədilə təkliflər sorğusu üsulu ilə satınalma müsabiqəsi keçirir.
Müsabiqədə iştirak etmək istəyən podratçılar aşağıdakı tələblərə cavab verməlidirlər:
-yüksək mərtəbəli binaların tikintisi sahəsində ən azı 10 (on) illik iş təcrübəsi;
-xarici ölkələrdə (MDB ölkələri istisna olmaqla) tikintisi həyata keçirilmiş ən azı 3 (üç) ofis binası (hündürlüyü ən azı 100 (yüz) m, sahəsi ən azı 30 000 (otuz min) m2) layihəsi;
-illik dövriyyə vəsaiti həcminin ən azı 100 (yüz) milyon Azərbaycan manat və ya valyuta ekvivalenti məbləğində olması;
-xarici ölkələrdə tikinti sahəsində ən azı 2 (iki) illik iş təcrübəsi olan yüksək ixtisaslı mühəndis-texniki işçilərin olması.
Təkliflər 12 dekabr 2011-ci ilyerli vaxtla saat 18:00-a qədər ikiqat zərfdə bağlanmış və möhürlənmiş şəkildə təqdim edilməlidir.

The State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan in accordance with Article 48 of the Law of the Republic of Azerbaijan "On Public Procurements" holds a competition for the procurement of construction works of its new office building located in Baku, Nizami district, 6th Kondalan str. 2 by the method of request for proposals (RFP).
Interested contractors (vendors) who meet the following requirements are eligible to participate:
-minimum ten (10) years of experience in construction of high-rise buildings;
-minimum three (3) completed commercial high-rise building construction projects (the minimum height of one hundred (100) m, the minimum area of thirty thousand (30 000) m2) worldwide (excluding CIS countries);
-turnover of minimum one hundred (100) million Azerbaijani manats or its equivalent in foreign currency over the last financial year;
-availability of highly qualified engineers and technical workers with at least two (2) years of experience in construction in foreign countries.
Proposals shall be submitted in double envelope closed and sealed (signed) no later than 18:00 (GMT +4),December 12, 2011.