Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondu beynəlxalq maliyyə fəaliyəti ilə bağlı məsələlər üzrə hüquq məsləhətçilərin xidmətlərini cəlb etmək niyyətindədir.
İştirak etmək üçün tələb olunan şərtlər:
İddiaçı aşağıdakı tələblərə cavab verməlidir:
- Beynəlxalq maliyyə sövdələşmələri və müqavilələri üzrə hüquq məsləhətləri sahəsində tanınmış və nüfuzlu hüquq şirkəti olmaq;
- Neft və qaz sahəsi ilə bağlı hüquqi sənədləşmə daxil olmaqla, İnkişaf etməkdə olan Bazarlarla bağlı müvafiq təcrübəyə malik olmaq;
- Azərbaycan Respublikası ərazisində hüquqi məsləhət xidmətlərini həyata keçirilməsinə hüquq verən lisenziyaya malik olmaq;
Maraq göstərən şirkətlər 5 Mart 2002-ci il tarixindən gec olmayaraq öz maraqlarını təqdim etməklə yanaşı aşağıdakı sənədlərini təqdim etməlidirlər:
a. seçilməyə münasib olmalarını ispat edən sənədlər (lazımi lisenziya və şəhadətnamələr);
b. ARDNF-a hüquqi məsləhət xidməti göstərilməsi üçün təyin olunması nəzərdə tutulan yerli və baş idarə işçilərinin tərcümeyi-halları;
c. (b) bəndində qeyd olunan işçilərin xidmət göstərdiyi müştərilərin və iştirak etdiyi layihələrin siyahısı ;

The State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan intends to engage the services of a legal advisor on issues arising in connection with its international financial activity.
Eligibility:
Applicant should:
be a reputable law firm with a proven track record of legal advising on international financial transactions and contracts;
have a relevant expertise of Emerging Markets, including oil and gas related legal documentation;
have a license granting the applicant the right to provide legal services in the Republic of Azerbaijan;
The interested companies shall submit not later than March 5, 2002 their expressions of interest together with a set of documents:
a) to prove their eligibility (necessary license and certificates)
b) CVs of their local or parent office's staff who might be assigned to provide legal services to SOFAZ