2016-cı il may ayının 11-də Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun (ARDNF) İcraçı direktoru Şahmar Mövsümov ilə MEDEF-in (Fransa Sahibkarlar Təşkilatı) biznes şurasının prezidenti və SUEZ qrupun baş direktorunun müavini xanım Mari-Anj Döbonun başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti arasında görüş keçirilib.
Ş. Mövsümov nümayəndə heyətinə ARDNF-nin fəaliyyəti, Fondun vəsaitlərinin idarə edilməsi, investisiya fəaliyyəti və Mədən Hasilatı üzrə Şəffaflıq Təşəbbüsü (MHŞT) çərçivəsində Azərbaycanın gördüyü işlər barədə məlumat verib.
Görüşdə Azərbaycan və Fransa arasında iqtisadi əməkdaşlığın mövcud vəziyyəti, gələcək inkişaf perspektivləri, ARDNF-nin bu ölkədəki investisiyaları və digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

SOFAZ Executive Director meets with delegation of Movement of the Enterprises of France
Executive Director of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ), Shahmar Movsumov met with a delegation headed by Chairperson of MEDEF (Movement of the Enterprises of France) International’s France-Azerbaijan Business Council, Group Senior Executive Vice President, International Division CEO of SUEZ Marie-Ange DEBON on May 11, 2016.
Mr. Movsumov briefed the delegation members on the Fund’s activity, management of its assets, investments and the activities of Azerbaijan in the frame of Extractive Industries Transparency Initiative (EITI).
The current economic relations between Azerbaijan and France, development perspectives of these relations, SOFAZ’s investments in this country and other issues were discussed at the meeting.