HSŞ üzrə ümumiləşdirilmiş hesabatın (2016-cı il üzrə) təqdimatı keçirilib
8 dekabr 2017-ci il tarixində Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunda Hasilat Sənayesində Şəffaflıq (HSŞ) üzrə Komissiyanın, vətəndaş cəmiyyəti, beynəlxalq təşkilatların, ölkədə fəaliyyət göstərən hasilat şirkətlərinin, media nümayəndələrinin iştirakı ilə “Moore Stephens Azerbaijan” auditor şirkəti tərəfindən HSŞ üzrə 2016-cı ili əhatə edən ümumiləşdirilmiş hesabat təqdim edilib.
Təqdimat bitdikdən sonra vətəndaş cəmiyyəti, hasilat şirkətlərinin və beynəlxalq təşkilatların nümayəndələrinin də iştirakı ilə HSŞ üzrə Komissiyanın iclası keçirilib. İclas iştirakçıları 2016-cı il üzrə İcmal hesabatın layihəsi, HSŞ Komissiyasının 2018-ci il üzrə İş Planı və HSŞ-nin dövlət qurumlarının gündəlik işinə inteqrasiyası (EIT Mainstreaming) ətrafında müzakirələr apararaq müvafiq qərarlar qəbul edib.

“Moore Stephens Azerbaijan” audit company presented 2016 consolidated EIT report to the Extractive Industries Transparency Commission (EITC), representatives of civil society, international organizations, extractive companies operating in Azerbaijan and mass media on December 8, 2017 at the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan.
After the presentation, Extractive Industries Transparency Commission held a meeting with the participation of representatives of civil society, international organizations, extractive companies in which draft 2016 Summary Report, 2018 EITC’s Working Plan and EIT Mainstreamingwere discussed, and appropriate decisions were made.