Özbəkistan Respublikasının Bank və Maliyyə Akademiyasının magistr tələbələri ARDNF-yə səfər ediblər
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) ilə Özbəkistan Respublikasının Bank və Maliyyə Akademiyası arasında əməkdaşlıq çərçivəsində Akademiyanın magistr proqramında təhsil alan tələbələr ARDNF-yə səfər ediblər.
Ötən həftə baş tutan səfər çərçivəsində tələbələr ARDNF-nin inzibati binası və muzey ilə tanış olduqdan sonra Fond əməkdaşları tərəfindən keçirilən infosessiyada iştirak ediblər.
İnfosessiya zamanı ARDNF-nin Strateji kommunikasiya şöbəsinin baş mütəxəssisi Elnarə Hüseynova tələbələrə Fondun missiyası, məqsədləri və əsas fəaliyyət istiqamətləri barədə məlumat verib.
Daha sonra İnvestisiya departamentinin baş treyderi Fuad İskəndərov Fondun investisiya portfeli və aktivlərin idarə olunması fəaliyyəti barədə təqdimatla çıxış edib. Strateji layihələr departamentinin aparıcı təhlilçisi Rüfət İsmayılov strateji layihələrdə Fondun rolundan, neft-qaz gəlirlərindən, həmin departamentin baş mütəxəssisi Aysel Sadıqlı isə Fondun maliyyələşdirdiyi təhsil layihələrindən və bu layihələrin insan kapitalının inki verdiyi töhfələrdən danışıb.
Sessiyanın sonunda Fond əməkdaşları tələbələri maraqlandıran suallara cavab verərək, şəxsi təcrübələrini və peşəkar tövsiyələrini bölüşüblər.

Within the framework of cooperation between the Azerbaijan State University of Economics (UNEC) and the Banking and Finance Academy of the Republic of Uzbekistan, master’s students of the Academy visited SOFAZ.
As part of their visit held last week, students first toured the administrative building and museum of SOFAZ and attended the info session conducted by Fund representatives.
Throughout the info session, Elnara Huseynova, Senior Specialist of the Strategic Communication Division, informed the students about the Fund's mission, objectives, and core areas of activity.
Subsequently, Fuad Iskandarov, Senior Trader of the Investment Department, made a presentation on the Fund's investment portfolio and asset management activities. Rufat Ismayilov, Lead Analyst of the Strategic Projects Department, provided information about the Fund's role in strategic projects, oil and gas revenues, while Aysel Sadigli, Senior Specialist of the same department, detailed insights into the educational projects financed by the Fund and their contributions to human capital development.
During the Q&A part, Fund staff addressed the students' inquires and shared their personal experiences and professional recommendations.