Neft Fondunun icraçı direktoru Norveçin neft və enerji nazirinin müavinini qəbul etmişdir
Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun icraçı direktoru Şahmar Mövsümov 2007-ci il iyunun 7-də Norveçin neft və enerji nazirinin müavini Anita Utsesin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətini qəbul etmişdir.
Görüşdə Ş.Mövsümov Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun fəaliyyəti, Azərbaycanda Mineral Ehtiyatların Hasilatı ilə Məşğul olan Sənaye Sahələrində Şəffaflıq Təşəbbüsünün həyata keçirilməsi prosesi barədə qonaqlara məlumat vermişdir.
Xanım Anita Utses Şəffaflıq Təşəbbüsünün tətbiqində Azərbaycanın gördüyü işlərin dünya miqyasında bu Təşəbbüsün həyata keçirilməsi prosesi üçün böyük əhəmiyyət daşıdığını qeyd etmişdir.
Görüş zamanı Azərbaycan və Norveç neft fondlarının fəaliyyəti arasındakı oxşar və fərqli cəhətlər, eləcə də qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər də müzakirə edilmişdir.

08 Jun 2007 07:18:00
Shahmar Movsumov, the Executive Director of the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ) received on June 7, 2007 the delegation headed by Ms. Anita Utseth, Royal Norwegian Deputy Minister of Petroleum and Energy.
Sh. Movsumov informed the guests about the Fund's activity and implementation of the Extractive Industries Transparency Initiative in Azerbaijan.
Ms. Anita Utseth emphasized that the works done by Azerbaijan for implementation of EITI was very important for the whole process.
The similarities and differences between oil funds of Azerbaijan and Norway and other issues of mutual interest were discussed at the meeting.