Dövlət Neft Fondunda mətbuat konfransı keçirilmişdir
2016-cı il oktyabrın 12-də Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunda (ARDNF) KİV nümayəndələri üçün mətbuat konfransı keçirilmişdir.
Mətbuat konfransında ARDNF-nin İcraçı direktoru, Mədən Hasilatı üzrə Şəffaflıq Təşəbbüsü (MHŞT) üzrə hökumət Komissiyasının və Çoxtərəfli Qrupun (ÇQ) sədri Şahmar Mövsümov Fondun 2016-cı ilin 9 ayı üzrə gəlir və xərcləri və Fondun investisiya fəaliyyətinin yekunları barədə məlumat vermiş və jurnalistləri maraqlandıran sualları cavablandırmışdır.
MHŞT üzrə ÇQ üzvlərinin də iştirak etdiyi mətbuat konfransında 20132014-cü illəri əhatə edən MHŞT hesabatlarının, 2014-cü il MHŞT Hesabatına dair MHŞT üzrə QHT Koalisiyasının Rəyinin və www.azeitireport.org internet səhifəsinin təqdimatları keçirilmiş, MHŞT-nin Azərbaycanda tətbiqi və bu istiqamətdə həyata keçirilən tədbirlər barədə media nümayəndələrinə məlumat verilmişdir.

Press conference held in SOFAZ
The press conference for mass media was held in the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ) on October 12, 2016.
Shahmar Movsumov, the Executive Director of SOFAZ, Chairman of government Commission on the Extractive Industries Transparency Initiative (EITI), Chairman of the EITI Multi-stakeholder Group (MSG) gave information about the Fund’s revenues, expenditures and investment performance for the first 9 months of 2016 and answered the questions of media representatives.
During the press conference, held with the attendance of MSG members, participants made presentations on EITI reports for the years 2013 and 2014, Opinion of the NGO Coalition on 2014 EITI Report and the website www.azeitireport.org. The media representatives were informed about the EITI implementation in Azerbaijan and activities in this field.