ARDNF-də komandaqurma tədbiri çərçivəsində süni intellekt üzrə maarifləndirmə seminarı keçirilib
ARDNF-də əməkdaşların bilik və bacarıqlarının inkişafı, innovativ düşüncə tərzinin təşviqi və komanda ruhunun gücləndirilməsi məqsədilə "Öyrən, sına, tətbiq et: Süni intellekt üzrə maarifləndirmə seminarı" adlı komandaqurma tədbiri keçirilib.
Fondun əməkdaşlarının birgə əməyi ilə hazırlanmış seminar çərçivəsində iştirakçılar süni intellekt alətlərinin gündəlik iş proseslərinə effektiv inteqrasiyası, məhsuldarlığın artırılması, rutin tapşırıqların optimallaşdırılması və qərarvermə prosesinin dəstəklənməsi istiqamətində praktiki bilik və bacarıqlar əldə ediblər. Seminar zamanı müxtəlif süni intellekt alətlərinin tətbiq imkanları, effektiv prompt hazırlama yanaşmaları, süni intellektdən təhlükəsiz və etik istifadə prinsipləri, eləcə də bu texnologiyaların iş proseslərində yaratdığı imkanlar interaktiv sessiyalar və praktiki tapşırıqlar vasitəsilə tətbiqi müstəvidə öyrənilib.
Seminar proqramının hazırlanmasına mühüm töhfə vermiş icraçı direktorun müşaviri Vadim Pşeniçnıy, İnformasiya təhlükəsizliyi şöbəsinin müdiri Elman Kərimli, İnformasiya sistemləri və rəqəmsal əməliyyatlar departamentinin direktoru Ramin Şıxəliyev və həmin departamentin data təhlilçisi Mustafa Əhmədov tədbirin əsas təqdimatçıları qismində çıxış ediblər.
Tədbir çərçivəsində ARDNF-nin tərəfdaşı olan “PGIM”- in baş direktoru, eyni zamanda “ReimTech” (Daşınmaz Əmlak İnvestisiya Texnologiyaları) forumunun təsisçisi və sədri Naqaş Tahir də iştirak edərək süni intellekt texnologiyalarının sürətlə inkişaf edən müasir iş mühitində yaratdığı imkanlar və rəqəmsal transformasiya prosesində əməkdaşlığın əhəmiyyəti barədə fikirlərini bölüşüb.
Tədbirin ərsəyə gəlməsində əməyi olan və fəal iştirakı ilə bu təşəbbüsə töhfə verən bütün həmkarlarımıza təşəkkür edirik. Bilik mübadiləsini, innovativ yanaşmanı və güclü komanda mədəniyyətini təşviq edən belə təşəbbüslərlə Fondun gələcəyinə birlikdə dəyər qatmağa davam edirik.

As part of its team-building programme, the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ) organised the "Learn, Try, Apply: AI Awareness Seminar" to support the continuous development of employees' skills, foster an innovative mindset, and strengthen collaboration across the organisation.
Developed through the collaborative efforts of SOFAZ employees, the seminar provided participants with practical knowledge and hands-on experience in integrating artificial intelligence tools into daily workflows, enhancing productivity, streamlining routine tasks, and supporting more effective decision-making. Through interactive sessions and practical exercises, participants explored the capabilities of a range of AI tools, effective prompt engineering techniques, the principles of the safe and ethical use of artificial intelligence, and practical approaches to leveraging these technologies across business processes.
The seminar programme featured presentations by Vadim Pshenichniy, Advisor to CEO; Elman Karimli, Head of the Information Security Division; Ramin Shikhaliyev, Director of the Information Systems and Digital Operations Department; and Mustafa Ahmadov, Data Analyst at the same department, who played a key role in developing the seminar programme.
The seminar also featured a keynote address by Naqash Tahir, Managing Director at PGIM and Founder and Chairman of ReimTech, which is a forum for the Real Estate Investment Management Technology peers across Europe. During his remarks, he shared perspectives on the opportunities created by artificial intelligence in today's rapidly evolving workplace and highlighted the importance of collaboration in advancing digital transformation.
We extend our sincere appreciation to all colleagues whose dedication and active participation contributed to the success of this initiative. By fostering knowledge sharing, innovation, and a strong collaborative culture, SOFAZ remains committed to strengthening its institutional capabilities and creating sustainable value for the future.